ISIC karta

ISIC v MHD v Nitra

• Ako cestovať s preukazom ISIC v MHD v Nitre od 1.1.2022

• Od 1.1.2022 bude mestská hromadná doprava v Nitre zabezpečovaná novou spoločnosťou Transdev. Keďže nový dopravca nie je aktuálne po technickej stránke pripravený akceptovať vydané preukazy ISIC ako nosiče cestovného (tzn. nevie na čip karty nahrať kredit alebo predplatný cestovný lístok), pripravili sme pre Vás prehľad možností, ako môžu držitelia preukazu ISIC aj naďalej cestovať v nitrianskej MHD výhodne:

1. Preukaz ISIC platný pre aktuálny školský rok (platnosť vyznačená na preukaze je 09/2022) je aj naďalej považovaný za plnohodnotný doklad potvrdzujúci status žiaka/študenta, a teda aj nárok na zľavnené cestovné.

Na základe platného preukazu ISIC si môže jeho držiteľ zakupovať zľavnené jednorazové cestovné lístky v hotovosti u vodiča. Kontrola platnosti preukazu ISIC je vizuálna (preukaz sa neprikladá na čítačku).

2. Predplatné cestovné lístky (PCL) – mesačné, štvrťročné, polročné – zakúpené ešte u dopravcu ARRIVA do 31.12.2021, budú novým dopravcom akceptované až do skončenia ich platnosti. Preukaz ISIC s nahratým predplatným cestovným lístkom nebude potrebné prikladať na čítačku vo vozidle, ale držiteľ sa ním preukáže v prípade kontroly u revízora.

Takže napríklad, ak si držiteľ preukazu ISIC ešte v decembri 2021 zakúpi polročný cestovný lístok (ktorý mu dopravca ARRIVA nahrá na preukaz ISIC), bude naň môcť cestovať až do júna 2022.

Ak však má držiteľ na preukaze ISIC dobitý kredit, tento odporúčame spotrebovať do 31.12.2021 – po tomto dátume ho bude možné využiť len na prímestských linkách ARRIVA NITRA, prípadne požiadať o jeho vrátenie v hotovosti.

3.Držiteľ preukazu ISIC od januára 2022 využije ako nosič cestovného niektorú z týchto možností:

a.  Mobilná aplikácia dopravcu BUS Nitra – pri online registrácii ako doklad na zľavu nahrá fotografiu platného preukazu ISIC a bude mu umožnené cestovať za zľavnené cestovné

b.   Banková (platobná) karta, ktorú už držiteľ vlastní – v autobuse si priamo kartou zakúpi zľavnený lístok na jednu cestu alebo si kartu zaregistruje v eshope dopravcu ako nosič predplatného cestovného. V oboch prípadoch preukaz ISIC slúži ako doklad oprávňujúci na študentskú zľavu

c. Nová dopravná karta – vydá ju nový dopravca Transdev, pričom, ak sa držiteľ preukáže platným preukazom ISIC, nová dopravná karta mu bude vydaná ZADARMO