Darovať časť dane 2%

darovať časť svojej dane 2%

na stiahnutie 2% vyhlasenie2016.docx

Ako postupovať, ak chcete darovať časť svojej dane:

Ak ste zamestnancom a daň za vás odvádza váš zamestnávateľ:

Čím skôr požiadajte vášho zamestnávateľa, aby vám vyplnil a odovzdal tlačivo „Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti“.

1. Vyplňte tlačivo „Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane“ (namnožené materály si môžete vyzdvihnúť na sekretariáte školy). Riadky 9, 10, a 11. Vyhlásenia vyplníte na základe údajov v Potvrdení o zaplatení dane podľa pokynov v poznámkach pod príslušnými riadkami.

Obidve kompletne vyplnené tlačivá doručte (poštou, osobne) do 30. apríla na príslušný daňový úrad, podľa miesta trvalého bydliska (zoznam ulíc, ktoré patria v Nitre k DÚ 1alebo DÚ 2 nájdete na internete).

Ak je to pre vás jednoduchšie, môžete tlačivá doručiť aj na Strednú odbornú školu, Levická 40 v Nitre osobne, resp. poštou na nižšie uvedenú adresu, najneskôr do 20. apríla 2017. Pri včasnom doručení na  Strednú odbornú školu, Levická 40 v Nitre môžeme tlačivá skontrolovať a prípadné chyby následne opraviť. Tlačivá doručíme na príslušný daňový úrad.

Zo skúseností vieme, že niekedy je potrebné daňovníka kvôli nekompletným údajom a chybám kontaktovať. Ak je to možné, uveďte do hornej časti Vyhlásenia ceruzkou telefónny kontakt.

Tlačivo „Vyhlásenie o poukázaní...“ je možné získať aj z internetu. V tomto prípade musíte vyplniť aj riadky 12 až 15 nasledovne:

12 –   Rodičovské združenie pri Strednej odbornej škole, Levická 40 v Nitre

13 –  Stredná odborná škola, Levická 40 Nitra

14 – Právna forma: Občianske združenie

15 – IČO/SID: 42121931/.......... (SID nechať prázdne).

Ak podávate daňové priznanie ako fyzická alebo právnická osoba:

Potrebné údaje vypĺňate priamo v daňovom priznaní, ktoré je potrebné doručiť na príslušný daňový úrad do 31.3.2017.

Ak daňové priznanie podávate ako fyzická osoba, vyplňte v daňovom priznaní oddiel XIII – VYHLÁSENIE o poukázaní...(potrebné údaje o prijímateľovi – Občianskom združení pri Strednej odbornej škole, Levická 40 v Nitre Ak ako fyzická osoba máte len príjmy zo závislej činnosti a daňové priznanie za vás nepodáva zamestnávateľ, vyplňte v príslušnom tlačive daňového priznania oddiel VIII (VYHLÁSENIA...).

Ak podávate daňové  priznanie ako právnická osoba (firmy: s.r.o., a.s. atď.), vyplňte v daňovom priznaní časť IV (potrebné údaje o prijímateľovi sú uvedené v predchádzajúcom texte). Firmy môžu 1,5 % dane rozdeliť aj medzi viacerých prijímateľov, v tomto prípade vypĺňajú aj Prílohu k IV. časti tlačiva daňového priznania. Celé 2 % môžu firmy asignovať iba ak v období od 1.1.2016 do termínu podania daňového priznania v roku 2017 darovali financie vo výške min. 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi).

Daňový úrad na základe správne vyplnených a včas doručených daňových priznaní presunie finančné prostriedky na účet Občianskeho združenia pri Strednej odbornej škole, Levická 40 v Nitre.