pre uchádzačov so ZV Nadstavbové štúdium

Nadstavbové štúdium

P O D M I E N K Y

prijímacieho konania do nadstavbového štúdia pre šk. rok 2016/2017

V školskom roku 2016/2017 sa otvára jedna trieda prvého ročníka študijného odboru, nadstavbového štúdia, ktoré je určené pre absolventov 3-ročných učebných odborov príslušného zamerania. Celkom možno prijať  30 žiakov:

Študijný odbor;

6421 L spoločné stravovanie  ............................................ 30 žiakov

Prijímacie konanie sa uskutočňuje dňa 22.06.2016.

Kritériá prijímania sú nasledovné:

1. Uchádzači nekonajú prijímacie skúšky, t.j. prijímacie konanie prebieha bez priamej účasti uchádzačov.
  2. Pri bodovom hodnotení uchádzača sa posudzuje priemerný študijný prospech z predmetov: Slovenský jazyk a literatúra, Cudzí jazyk, Matematika, Hospodárske výpočty, Ekonomika, Potraviny a výživa, Stolovanie, Technológia, Odborný výcvik za I. polrok III. ročníka dosiahnutý v príslušnom učebnom odbore, na ktorý nadstavbové štúdium nadväzuje. Priemerný prospech sa vynásobí 10 a odpočíta od konštanty 50, čo predstavuje počet získaných bodov (výsledok na stotiny).
  • pri dvoch cudzích jazykoch sa zohľadňuje cudzí jazyk, v ktorom uchádzač dosiahol lepší prospech
  1. Základnou podmienkou prijatia je:
  • absolvovanie štúdia cudzieho jazyka v 3-ročnom učebnom odbore
  • umiestnenie sa uchádzača do 30. miesta (vrátane) výsledkovej listiny
  • známka z cudzieho jazyka nesmie mať stupeň nedostatočný

Všeobecné ustanovenia:

1. Na základe získaného počtu bodov sa vyhotoví výsledková listina prijatých a neprijatých uchádzačov (v zakódovanej forme). Umiestnenie uchádzača je tým lepšie, čím väčší počet bodov získal.
  2. Uchádzači s rovnakým počtom bodov budú uprednostňovaní podľa ďalších kritérií v tomto poradí:
  • zmenená pracovná schopnosť (ZPS)
  • lepší prospech z predmetu slovenský jazyk a literatúra v I. polroku III. ročníka
  • lepší prospech z predmetu cudzí jazyk v I. polroku III. ročníka
  • lepší prospech z predmetu ekonomika v I. polroku III. ročníka
  • lepší prospech z predmetu hospodárske výpočty  v I. polroku III. ročníka

Výsledky prijímacieho konania budú zverejnené na riaditeľstve SOŠ a na internetovej stránke školy do troch dní po skončení prijímacieho konania a zároveň budú uchádzačom zaslané písomné rozhodnutia.

V Nitre  11.04.2016

Mgr. Alena  P a n i s o v á