Pokyny pre návštevníkov školy

Riaditeľka školy ako štatutárny predstaviteľ organizácie s cieľom zabezpečiť nerušené plnenie poslania školy, bezpečnosť a ochranu osôb a majetku v priestoroch školy, ochranu súkromia osôb a ochranu mládeže pre nežiadúcimi vplyvmi vydáva tieto pravidlá:

1. Vstup do budovy SOŠ gastronómie a cestovného ruchu, Levická 40, Nitra je možný len cez hlavný vchod do budovy.

2. Pri vstupe do budovy je nutné, aby sa návšteva zapísala do knihy návštev.

3. Vstup do telocvične pre nájomcov alebo do budovy školy pre osoby zabezpečujúce údržbu alebo iné služby v škole je určený zmluvnou dohodou.

4. Vstup do budovy môže byť odoprený osobám, ktoré nepreukážu opodstatnenosť vstupu do budovy.

5. Vstup do budovy je zakázaný osobám pod vplyvom alkoholu alebo drog, osobám s infekčným ochorením a osobám, ktorých výzor propaguje násilie, netoleranciu, prípadne je iným spôsobom v rozpore s hodnotami a výchovno-vzdelávacími cieľmi školy.

6. Návštevník opúšťa budovy školy v sprievode navštíveného zamestnanca.

7. Návštevník nesmie

nosiť do budovy alebo areálu veci ohrozujúce zdravie a bezpečnosť,

● správať sa agresívne alebo vulgárne

● fajčiť v priestoroch školy a v areáli školy

● rozširovať v priestoroch školy a v areáli akékoľvek propagačné materiály bez          súhlasu vedenia školy alebo pedagogických zamestnancov a nad rozsah ich súhlasu

● vykonávať aktivity mimo povoleného cieľa návštevy

● bez prítomnosti zodpovedného zamestnanca školy alebo súhlasu riaditeľky školy fotografovať žiakov

● poškodzovať majetok školy

8. Návštevník je povinný

● riadiť sa pokynmi zamestnancov pokiaľ títo zabezpečujú jeho bezpečnosť alebo bezpečnosť žiakov,

● sledovať riziká možného úrazu alebo poškodenia majetku a vyhýbať s im (mokrá podlaha, prekážky v priestore, možné zdroje znečistenia, bežiaci žiaci, ... a podobne). V prípade ohrozenia iných osôb alebo cudzieho majetku konať primerane smerom k predchádzaniu úrazu alebo škody,

● akúkoľvek nespokojnosť súvisiacu s činnosťou školy predkladá návštevník len riaditeľovi školy alebo ním určenej zodpovednej osobe,

●  návštevní, ktorý úmyselne alebo hrubo porušuje tieto pravidlá bude vykázaný z budovy alebo areálu, v krajnom prípade bude privolaná bezpečnostná zložka.

V Nitre, dňa: 04.9.2017

Mgr. Alena  P a n i s o v á